W dół W górę
START / Wykład pt.: „ABC po diagnozie – najważniejsze kwestie, o które należy zadbać”

Wykład pt.: „ABC po diagnozie – najważniejsze kwestie, o które należy zadbać”

Zapraszamy do obejrzenia wykładu dla opiekunów osób z otępieniem pt.: „ABC po diagnozie – najważniejsze kwestie, o które należy zadbać”.

Członkinie naszego zespołu, Maria Maćkowiak i Marta Ciułkowicz, opowiedzą Wam:

  • o idei kampanii Razem przed siebie i o tym, dlaczego o otępieniach trzeba mówić otwarcie,
  • czym jest plan opieki i dlaczego warto go stworzyć,
  • o najważniejszych obszarach, o jakie można zadbać po diagnozie w kontekście treści dostępnych na stronie www.razemprzedsiebie.pl.

Kim są Marta i Maria?

Maria Maćkowiak – psycholożka w Klinice Psychiatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz doktorantka w Katedrze Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W swojej pracy naukowej zajmuje się zjawiskiem stygmatyzacji osób z chorobami psychicznymi z uwzględnieniem jego podstaw językowych. Ponadto bierze udział w tworzeniu interwencji psychospołecznych dla osób z otępieniem oraz bada czynniki warunkujące zdrowie społeczne.⠀

Marta Ciułkowicz – lekarka, rezydentka psychiatrii, w Klinice Psychiatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz doktorantka w Katedrze Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Uważnie przygląda się nowym zjawiskom w psychiatrii w tym cyberchondrii. Bada czynniki intra- i interpersonalne z perspektywy zdrowia psychicznego w czasie pandemii SARS-CoV-2.

Link do wykładu będzie dostępny na naszym profilu na Facebooku oraz na kanale „Razem przed siebie” na YouTubie

Zapraszamy wszystkich chętnych!