W dół W górę
START / Archipelag życzliwości

Archipelag życzliwości

30 września razem z seniorami z Centrum Spotkań przy ul. Ciepłej oraz z zaprzyjaźnionych ośrodków rozpoczęliśmy obchody Dnia Osób Starszych.

Festyn na terenie Centrum Spotkań „na Ciepłej” okazał się świętem międzypokoleniowej życzliwości. Do seniorów dołączyły przedszkolaki oraz… ekipa clownów. Wszyscy razem, przy dźwiękach Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, podnieśli się do tańca. Oprócz doznań artystycznych można było poćwiczyć swoje umiejętności sportowe. Wśród dyscyplin znalazła się gra w bule czy kręcenie hula hop. Na głodnych i spragnionych rozmów przy herbacie czekała kawiarenka oraz grill.

Nasz zespół z Katedry Psychiatrii czekał na uczestników imprezy w kampanijnym namiocie, gdzie opowiadał o kampanii „Razem przed siebie” i odpowiadał na pytania dotyczące zdrowia psychicznego i zaburzeń pamięci. Na gości czekały upominki i materiały informacyjne z logiem kampanii.

Archipelag życzliwość na Ciepłej był najlepszym dowodem na to, że dobre życie z otępieniem istnieje i że mimo objawów można zachować radość i satysfakcję z codziennych wydarzeń.