W dół W górę
START / Osoby z otępieniem / Diagnoza otępienia / 1.3 Zdobądź rzetelną i aktualną wiedzę dotyczącą otępienia 

1.3 Zdobądź rzetelną i aktualną wiedzę dotyczącą otępienia 

Korzystaj ze sprawdzonych źródeł. Nie bój się zadawać pytań.

 

Niektóre osoby chcą od razu wiedzieć jak najwięcej w temacie swojego rozpoznania. Inni z kolei wolą skupić się na tym co dzieje się tu i teraz. Wybierz, których informacji Ty potrzebujesz i jaka forma jest Ci najbliższa.   

Chcę zapytać swojego lekarza 

Podczas krótkiej wizyty lekarskiej często trudno jest poruszyć wszystkiej swoje wątpliwości. Zwłaszcza w stresie czy pośpiechu łatwo pominąć wiele interesujących nas kwestii.

Aby przygotować się na kolejną wizytę, skorzystaj z przygotowanej listy: Pytania dotyczące diagnozy. Wybierz pytania, które chcesz zadać lekarzowi, dopisz swoje dodatkowe wątpliwości. Kartkę miej przy sobie w gabinecie lekarskim.

Chcę poczytać

W internecie znajduje się wiele podręczników i poradników poruszających temat otępień. Można ściągnąć je bezpłatnie na komputer, telefon lub wydrukować. 

Chcę obejrzeć lub posłuchać

Obejrzyj filmik poniżej oraz odtwórz playlistę: Wybrane informacje ogólne o otępieniu – playlista

Chcę porozmawiać z profesjonalistą przez telefon 

Jeżeli nie chcesz lub nie masz możliwości kontaktu z lekarzem, skorzystaj z telefonu zaufania Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera: 22 622 11 22. Telefon ten jest przeznaczony dla mieszkańców całej Polski. Można na niego dzwonić we wtorki i czwartki w godzinach 15:00-17:00.

Chcę dołączyć do grupy wsparcia

Grupy wsparcia są doskonałą okazją, aby zdobyć wiedzę na temat otępień oraz spotkać innych ludzi w podobnej sytuacji życiowej. Możesz dołączyć razem ze swoim partnerem lub opiekunem rodzinny. Uczestnicząc w grupie wsparcia można zadawać pytania, a także zorientować się, które informacje warto gromadzić i dlaczego.   

Wsparcie osób z otępieniem i opiekunów – Polska

Wsparcie osób z otępieniem – Wrocław