W dół W górę
START / Opiekunowie rodzinni / Plany i decyzje / 5.4 ABC po diagnozie

5.4 ABC po diagnozie

Wykład on-line

Wykład pt.: „ABC po diagnozie – najważniejsze kwestie, o które należy zadbać” dedykowany jest przede wszystkim opiekunom osób z otępieniem. To skondensowany przewodnik po stronie www.razemprzedsiebie.pl oraz wprowadzenie do tematu budowania własnego planu opieki.

W trakcie wykładu członkinie naszego zespołu – Maria Maćkowiak i Marta Ciułkowicz – opowiadają:
  • o idei kampanii Razem przed siebie i o tym, dlaczego o otępieniach trzeba mówić otwarcie,
  • czym jest plan opieki i dlaczego warto go stworzyć,
  • o najważniejszych obszarach, o jakie można zadbać po diagnozie w kontekście treści dostępnych na naszej stronie internetowej.
Kim są Marta i Maria?
Maria Maćkowiak – psycholożka w Klinice Psychiatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz doktorantka w Katedrze Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W swojej pracy naukowej zajmuje się zjawiskiem stygmatyzacji osób z chorobami psychicznymi z uwzględnieniem jego podstaw językowych. Ponadto bierze udział w tworzeniu interwencji psychospołecznych dla osób z otępieniem oraz bada czynniki warunkujące zdrowie społeczne.
Marta Ciułkowicz – lekarka, rezydentka psychiatrii, w Klinice Psychiatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz doktorantka w Katedrze Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Uważnie przygląda się nowym zjawiskom w psychiatrii w tym cyberchondrii. Bada czynniki intra- i interpersonalne z perspektywy zdrowia psychicznego w czasie pandemii SARS-CoV-2.